پس از آنکه مایکروسافت نوید ارائه‌ی ابزار و قابلیت‌های جدیدی را برای انتقال اپلیکیشن‌های اندروید و iOS به ویندوز 10 داد، حال این کمپانی اقدام به معرفی پروژه‌ی Islandwood و Astoria کرده است. مایکروسافت با انتشار ویدیویی سهولت انتقال اپلیکیشن‌های اندروید به ویندوز 10 را نمایش داده است.در ادامه با دنیای دیجیتال همراه باشید.

مایکروسافت با انتشار ویدیوی جدیدی سهولت انتقال اپلیکیشن‌های اندروید به ویندوز 10 را نشان داد. در این ویدیو، آگنشکا گیرلینگ، مدیر برنامه‌ی گروه سیستم‌عامل مایکروسافت به تشریح قابلیت‌های پروژه‌ی Astoria پرداخته است که با استفاده از آن می‌توان اپلیکیشن‌های اندرویدی را به‌راحتی به ویندوز 10 انتقال داد.

براساس اطلاعات ارائه شده بعضا تغییر یک خط کد نیز برای انتقال اپلیکیشن اندروید به ویندوز 10 کافی است. این ابزار در زمان انتشار ویندوز 10 RTM تحت عنوان پروژه‌ی Astoria یا پروژه‌ی A منتشر خواهد شد و توسعه‌دهندگان می‌توانند اپلیکیشن‌های اندرویدی خود را به اپلیکیشن ویندوزی تبدیل کنند.

با استفاده از این ابزار می‌توان کارهای زیر را انجام داد:

همچون  پروژه‌ی Islandwood، این پروژه نیز در دست توسعه است و مایکروسافت از توسعه‌دهندگان خواسته تا با شرکت در فاز آزمایشی، نظرات خود را برای بهبود تجربه‌ی کار با این پروژه در اختیار ردموندی‌ها قرار دهند. برای ثبت نام در این پروژه به اینجا مراجعه کنید.