شما با استفاده از یک رابط بسیار ارزان می توانید گوشی iPhone خود را به یک ایراد یاب پیشرفته خودرو تبدیل کنید!این ایراد یاب می تواند موتور خودروی شما را اسکن کند و داده های متفاوتی مانند درجه حرارت،درجه سنسور اکسیژن و سرعت وسیله ی نقلیه را محاسبه کند.در ادامه ما به شما روش استفاده از برنامه ی FourStroke را به شما خواهیم گفت.پس در ادامه با دنیای دیجیتال همراه باشید.

پیش نیاز ها:

البته راه حل های دیگری هم برای این کار وجود دارد که در این مقاله نمی گنجد.

گام اول:پیدا کردن در گاه OBD خودروی خود

F8EVC3EI71QEES0.LARGE

مکان پورت OBD معمولا زیر فرمان است.با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید تصاویری از این پورت پیدا کنید.هنگام اتصال آداپتور به این پورت،روشن یا خاموش بودن ماشین شما مهم نیست.

توجه!اگر این دستگاه به مدت چند روز به پورت OBD خودروی شما متصل باشد و شما در طی این چند روز موتور خودروی خود را روشن نکنید،آداپتور می تواند باتری خودروی شما را خالی کند.

گام دوم:اتصال رابط به خودرو

خودروی خود را روشن کنید.سپس به لیست وای فای های موجود در گوشی خود نگاه کنید.وای فای هایی که سیگنال های قوی دارند،وای فای هایی که امنیت زیادی ندارند و وای فای هایی که در نام آن ها عبارت هایی مانند CLKDevices یا ELM یا OBD2 به چشم می خورند،به احتمال زیاد وای فای دستگاه رابط هستند.اگر که وای فای مورد نظر را پیدا نکردید،نا امید نشوید؛بعضی از OBD ها کمی طول می کشد تا وای فای خود را فعال کنند.

گام سوم:اتصال وسیله نقلیه به نرم افزار

حال شما برنامه را به وای فای رابط وصل کرده اید و ماشین هم روشن است.تا اینجا همه چیز آماده است.برنامه را باز کنید.تنظیمات پیش فرض برنامه در بیشتر آداپتور ها استفاده شده است.چراغی در برنامه است که باید عرض ده ثانیه سبز شود.اگر سبز شد،یعنی همه چیز به خوبی پیشرفته و اگر قرمز شد،باید مراحل برسی کنید تا ایراد کار پیدا شود.

گام چهارم:ایراد یابی

برای ایراد یابی به Diagtinics>Trouble Codes بروید.اگر هیچ پیغام خطایی نبود،یعنی خودروی شما ایرادی ندارد.اگر پیغام خطایی وجود داشت برای ترجمه آن به این وب مراجعه فرمایید.